Ekonomi

9 şirketiyle Great Place to Work Sertifikası aldı

İnşaat, sanayi, medya, hizmet, kağıt ve lojistik bölümlerinde 20’den fazla sektörde Türkiye ekonomisine katkı veren Albayrak Grubu,

iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work Enstitüsü’nden 9 küme iştirakiyle sertifika almaya hak kazandı. Geçen yıl Albayrak Medya küme şirketleriyle Great Place to Work Şahane İş Yeri Sertifikası almaya hak kazanmıştı.

Albayrak Kümesi, birinci kere 9 şirketiyle Great Place to Work Sertifikası aldı. Bu sertifikayı alamaya hak kazanan Albayrak Kümesi şirketleri için kutlama aktifliği düzenledi. Aktifliğe şirketlerin yöneticileri ve çalışanları katıldı. Konuşmaların akabinde yöneticilere plaket verildi.

70 YILLIK BAŞARININ ARKASINDA ÇALIŞANLARIMIZIN ÖZVERİSİ VAR”

Törende konuşma yapan Albayrak Kümesi CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, grubun başarısının arkasındaki gücü açıkladı. Bolat “Albayrak Grubu’nu oluşturan her bir çalışanın memnunluğu, çalışma ortamımızın huzuru ve birbirimize olan inanç hissimiz her vakit ön planda oldu. Birlikte inşa ettiğimiz kurum ve takım kültürünü içselleştirmeyi başardık. Şirketimiz için aldığımız her karar, yaptığımız her çalışma bizlere sürdürülebilir bir büyüme ve muvaffakiyet olarak geri döndü ve her vakit “Önce İnsan” prensibimiz doğrultusunda adımlarımızı attık. Aldığımız sertifika da hakikat yolda olduğumuzu gösteriyor ki bağımsız ve saygın bir kurum olan Great Place To Work Enstitüsü tarafından yapılan anket ve araştırmalar sonucunda buna hak kazandık. Faaliyetleriyle ismimizi dünyaya duyuran, gururlandığımız tüm projelerde taşın altına elini koyan çalışma arkadaşlarımıza, 70 yıllık kümemizin kahramanlarına bir kere daha teşekkür ediyoruz” dedi.

“YIL BOYUNCA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALAR ÇALIŞANLARIMIZ TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ”

Çalışanların hakkaniyet, takım ruhu, güvenilirlik, gurur ve saygı kriterlerinde şirketini “Harika Bir İş Yeri” ortamı olarak değerlendirmesinin, yürütülen çalışmaların çok gurur verici bir sonucu olduğunu belirten Albayrak Kümesi İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk de 70 yılı geride bırakan Albayrak Grubu’nun kurum kültürünü destekleyen Great Place to Work® Enstitüsü’nün bağımsız değerlendirmesi ve çalışanların görüşleriyle, Türkiye’de bir prensip imza atarak farklı sayıda ve bölümdeki iştirakiyle birlikte sertifikalandırılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Yavuztürk, “Öğrenme ve gelişim platformumuz Albayrak Akademi 2021 yılında, aktif hale getirildi. Akademide liderlik gelişim programları, kişisel gelişim, zorunlu eğitimler gibi farklı programları bir arada yürütüyor ve artık kendi iç eğitmenlerimizi yetiştirerek, sürekli gelişime odaklanıyoruz. Genç yeteneklerin şirketlerimiz bünyesine katılmasına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, tüm şirketlerimizle birlikte “Genç Albayraklılar” ve “Tohum” programlarımızı başlattık. Albayrak Grubu olarak her bir çalışma arkadaşımızın, mesleki ve kariyer gelişimi bizim açımızdan oldukça kıymetli. Çalışma arkadaşlarımızın göstermiş olduğu teveccühleri ve oluşturduğumuz bu güzel iklimi koruyabilmek adına çalışmalarımızı artırarak ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu