Haber

Başkan Sarı hayvan barınağında denetim yaptı: “Sokak hayvanları bizim misafirimiz”

Amasya Belediye Lideri Mehmet Sarı, belediyeye ilişkin hayvan barınağında kontrol yaptı. Konya’da hayvan barınağında köpeğe eziyet edildiği imgelere reaksiyon gösterip vahşet olarak kıymetlendirerek kendi işçisine de ikazlarda bulunan Lider Sarı, “Sokak hayvanları bizim misafirimiz gibidir. Misafirlerimize nasıl muamele ediyorsak, buradaki hayvanlara da öyle muamele göstereceğiz” dedi.

Ağaçlarla çevrili 12 bin metrekarelik alanda 3 ay evvel faaliyete başlayıp kışın hayvanların üşümemesi için yerden ısıtmalı bakım odalarının da bulunduğu tesisin Türkiye’nin en sıcak hayvan oteli olduğunu hatırlatan Mehmet Sarı, yarı açık gezintili çoklu köpek bakım bölümleri ile kulübeler, kedi evi, sosyal tesisler ve ağaçlarla çevrili gezinti alanıyla sahipsiz hayvanlara hizmet verildiğini söyledi.

Şu an 200’den fazla sokak hayvanının kaldığı tesis çocuklar ve hayvanseverler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Tesiste hayvan hastanesi, otopark ve çocuk parkı üzere toplumsal donatılar da bulunuyor. – AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu