Haber

Başkent Kartlarına ‘Kantin Desteği’ Yüklendi… Mansur Yavaş: “Ankara’da Hiçbir Çocuk Aç Okutulmayacak, Biz Buradayız”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından sosyal yardım alan ailelerin çocukları için hayata geçirilen ‘Kantin Desteği’ uygulaması başladı. İlk etapta pilot bölge olarak seçilen Altındağ ve Mamak’ta yaşayan 14 bin ilköğretim öğrencisinin ailelerinin Başşehir Kart’ına 330 TL ek ücret yüklendi. ABB Lideri Mansur Yavaş, “Ankara’da hiçbir çocuk aç karnına eğitim görmez, biz buradayız” dedi.

ABB, sosyal yardımlardan yararlanan başkentin ilkokula giden çocuklarının okullarında yeterli ve sağlıklı beslenebilmeleri için ‘Kantin Desteği’ vermeye başladı. Proje kapsamında belirlenen kişi başı 330 TL destek tutarı, ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Altındağ ve Mamak’ta yaşayan 14 bin ilköğretim öğrencisinin ailelerinin Başşehir Kartlarına, seçim öncesi yatırıldı. okullar açıldı. İlerleyen zamanlarda uygulamanın diğer ilçelere de yaygınlaştırılması ve 60 bin ilköğretim öğrencisine ulaşması hedefleniyor.

Kantin desteği için ilk ödemelerin sosyal medya hesaplarından yapıldığını açıklayan Başkan Yavaş, “Okulların açılmasıyla çocuklarımıza müjdemiz var. Okula giden 14 bin çocuğumuza ayda 330 lira kantin desteğine başladık. Ankara’da hiçbir çocuk aç karnına eğitim görmeyecek, biz buradayız.” yapılmış.

SADECE KANTİN GİDERLERİ İÇİN KULLANILABİLİR

Ailelerin Başşehir Kartlarına yatırılan destek tutarı, çocuğun ilköğretim okulu kantininde kullanılabilirken, bakiye kantin tarafından her ay bir defada çekilecek ve karşılığında çocuğa 22 adet kantin çeki verilecek. Böylece çocuklu ailelerin Capital Card’larını her gün yanlarında taşımalarına gerek kalmayacak. Uygulama ile hem aileler hem de kantinler ekonomik olarak desteklenirken, çocukların okul döneminde sağlıklı ve yeterli beslenmesi sağlanacak.

kurtalan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu