Haber

Bursa İnegöl’de coşku sokaklara sığmadı

BURSA (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını kutluyor. Yurt genelinde vatandaşlar Cumhuriyeti bayram havasında kutlarken, İnegöl’de düzenlenen etkinlikler de büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleştiriliyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İnegöl Kaymakamlığı ve İnegöl Belediyesi iş birliğiyle 28 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. 7’den 77’ye her yaştan vatandaşın ellerinde bayraklarla katıldığı kortej, renkli görüntülere sahne oldu.

BİNLERCE İNEGOLALI BAYRAKLARIYLA MEYDANA GELDİ

İnegöl AVM kavşağından başlayan Cumhuriyet Yürüyüşüne öğrenci bandosu öncülüğünde protokol üyeleri eşlik etti. Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların yer aldığı kortej, Atatürk Bulvarı üzerinden Atatürk Heykeli’ne kadar devam etti. Binlerce İnegöllü bayraklarıyla cumhuriyet yürüyüşünde yerini aldı.

Büyük coşkunun yaşandığı cumhuriyet yürüyüşüne Atatürk Bulvarı’ndaki vatandaşlar da katıldı. Vatandaşlar da yol boyunca kaldırımlarda, evlerin pencere ve balkonlarında alkışlarıyla halka destek oldu. Heykel önünde sona eren yürüyüşün ardından Belediye Başkanı Alper Taban ve Kaymakam Eren Arslan kısa bir tebrik konuşması yaptı. Birlik ve beraberlik beyanlarının verildiği ve cumhuriyetin vurgulandığı konuşmaların ardından program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu