Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Değirmen Çayı’na akan atıksuları yeni kanalizasyon şebekesine bağlayacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Silvan ilçesindeki Değirmen Çayı’na akan atıksuları yeni yapılacak kanalizasyon şebekesine bağlayacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, çevre kirliliğinin önlenmesi, evsel atık su ve kanalizasyon atıklarının sağlıklı bir şekilde toplanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Silvan ilçesine bağlı Selahattin ve Tekel mahallelerini birbirinden ayıran DİSK, İsmail Beşikçi Caddesi üzerindeki Değirmen Deresi’ne akan kısmi kanalizasyon suyunu yeni kanalizasyon şebekesine aktarmak için çalışma başlattı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutsi, devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Tutşi, inşaatı devam eden kanalizasyon, yağmursuyu şebekesi ve Silvan Atıksu Arıtma Tesisi hakkında mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerine bilgi verdi.

Her mahallede ihtiyaç duyulan projeleri hayata geçirdiklerini belirten Tutşi, “İlimizin her noktasında yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Teknik ekiplerimiz gerekli çalışmaları başlattı, projeyi şu şekilde tamamlayarak önemli bir sorunu daha çözmüş olacağız.” olabildiğince çabuk.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu