Haber

Eyüpsultan’da Açılan Hediyem Mağazası İstihdama ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlayacak

HEDİYEM Eyüpsultan’ın açılışına katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Burada kullanacağınız her iş bir ailenin evine gelir kaynağı olacak. Bir ailenin evine istihdam sağlayacak. Ev ürünü, organik, doğal, yüzde yüz Eyüp ürünü olacak.”

Eyüpsultan’ın tarihini, kültürünü ve anılarını yansıtan, kadın ve engellilere yönelik el yapımı ürünlerin satıldığı ‘Hediyem Eyüpsultan’ açıldı. Açılış törenine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de katıldı.

Açılışta konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugün Eyüpsultan’dayız ve Eyüp halkının yanındayız. Sosyal belediyecilik ve sosyal politikalar alanında çok değerli bir mekanın açılışını yapıyoruz. kadınların, engellilerin ve sosyal hizmet alan vatandaşların da el sanatlarını sattığı bir marka haline gelmek.” Değerli liderimiz tarafından getirildi. Bu vizyonla umarım değerli liderimizle 5 yıl daha yola devam etmeye hazırız. Gerçekten güzel eserler. Burada kullanacağınız her iş bir ailenin evine gelir kaynağı olacaktır. Bir ailenin evine istihdam sağlayacak. Bir ev için bir çalışma olacak. Organik, doğal ve yüzde yüz “Eyüp’ten gelen bir eser olacak. Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah liderimiz tüm Eyüplüler için daha nice güzel çalışmalara imza atmaya devam edecek. Getirdiğiniz için tüm grubunuza teşekkür ediyorum.” Bu değerli çalışma her birinize, sosyal belediyeciliğin, gerçek belediyeciliğin, vizyoner belediyeciliğin devam edeceği hizmetlerle dolu yıllar diliyorum” dedi. .

“SEVDİKLERİMİZİ YURT İÇİ HEDİYELERLE MEMNUN EDECEĞİZ”

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Yöresel hediyelerle sevdiklerimizi sevindireceğiz. O yüzden herkes buradan çıkarken hızlıca alıp ikram ediyor. Tüm İstanbul’a hizmet etsin istedik. Türk markası olmasını da istedik. Hediyem İstanbul adıyla yola çıktık.”

“HER ÜRÜN EYÜPSULTAN TEMALIDIR”

Hediyem Eyüpsultan Sorumlusu Özlem Ün, “Başkanımız Deniz Köken’in öncülüğünde açıldı. Ürünlerin her biri Eyüpsultan’ın simgesi. Ürünlerimizde Eyüpsultan temaları var. Çini, Eyüpsultan Cami… Hepsi Bunlardan bir tanesi Eyüpsultan’ın sembolleri. Özel ihtiyaçları olan çocuklarımın yaptığı çalışmalar var. El yapımı çalışmalar sunuyoruz. Oyuncaklar “Geri dönüştürülmüş versiyonunu sunuyoruz. Herkesi mağazamıza bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu