Ekonomi

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 110 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları 18’inci gününe girerken, bir gecede 110 Filistinli hayatını kaybetti.

El Aksa Kanalı Telegram sayfasında yer alan habere göre, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 110 Filistinli bir gecede hayatını kaybetti.

Savaş 18’inci gününe girerken İsrail ordusu gece boyunca Gazze Şeridi’nin birçok noktasına yoğun hava saldırıları düzenledi.

El Aksa Kanalı’nın hastane kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin Han Yunus ve Refah şehirlerindeki sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 57’ye ulaştı. Baskınlarda onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

Enkaz altında hâlâ çok sayıda insan var

Filistin haber ajansı WAFA’nın sağlık kaynaklarından aktardığı haberde, Han Yunus’taki saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu en az 23 kişinin öldüğü, 45 kişinin de yaralandığı belirtildi. Enkaz altında halen çok sayıda kişinin olduğu ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Refah kentindeki saldırılarda en az 30 Filistinli hayatını kaybetti.

Aksa Hastanesi çevresindeki konutlara ve şehrin orta kesimlerinde Nusayrat Mülteci Kampı’nın batısında Esra Kuleleri olarak adlandırılan sivil yerleşim binalarına düzenlenen hava saldırılarında çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.

Ayrıca Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebalya Mülteci Kampına son saatlerde gerçekleştirilen bir dizi hava saldırısı sonucu ölü ve yaralılar var.

beylikova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu