Haber

İzmir’de kadın muhtarlara yönelik kapasite geliştirme programı

İZMİR (İGFA) – Her bölgeden bir il seçilerek hayata geçirilen proje, Ege Bölgesi’nde İzmir’de Ege Kadın Buluşma Platformu işbirliğiyle yürütülüyor.

Kadınların muhtarlık kurumunda eşit temsilinin temel bir hak olduğu ve daha eşitlikçi ve kapsayıcı mahalle ve köylerin inşası için bir zorunluluk olduğu gerçeğinden yola çıkan bu proje ile hem mevcut kadın muhtarların güçlendirilmesi hem de kadın muhtarların sayısının arttırılması amaçlanıyor. 2024 yerel seçimleri öncesinde düzenlenen eğitimlerle kadın muhtar sayısı.

Ege Kadın Buluşma Platformu işbirliğiyle 13 Kasım’da gerçekleştirilecek eğitimin açılış konuşmasını İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarları ve Yerel Hizmetler Şube Müdürü Gülendam BAŞER yapacak.

Toplantıya Küresel Eşitlik ve Katılım Ağı Kurucusu Hilal Dokuzcan katıldı. Adaylık Süreçleri ve Strateji Geliştirme ”, Doç. Dr. Pelin Pınar Giritlioğlu’nun “ Mahallenin İmar Sorunları, Katılımcı Planlama ve Muhtarın Rolü”, Avukat Beliz Özkan “Kadına Yönelik Şiddet ve Kadınların Adalete Erişimi”, Ege Kadın Buluşma Platformu Proje Danışmanı Itır Bağdadi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kadın Muhtarların Rolü ve Küresel Eşitlik ve Katılım Ağı Lideri Ayşe Kaşıkırık’ın “ Mahallede Eşitlik ve Hak Temelli Yaklaşım, Kadın Dostu ve Kapsayıcı Kentsel HizmetlerKonuyla ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımına devam edecek.

İzmirli kadın muhtarların katılacağı kapasite güçlendirme programı “eşit temsil” ve “eşit katılım” temasıyla oluşturuldu.

İzmir’de kadın muhtar adaylarına yönelik eğitimin Ege Kadın Buluşma Platformu ve Küresel Eşitlik ve Katılım Ağı Derneği işbirliğiyle Aralık ayında yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu