Teknoloji

Kemal Kılıçdaroğlu’nun erişime kapatılan Ekşi Sözlük’te yayınlanan ilanı gündemde!

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda erişime kapatılan Ekşi Sözlük’e ‘Bu site 15 Mayıs’ta açılacak’ başlığıyla ilan verdi. Detaylar için burada… ?

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken cumhurbaşkanı adaylarının yarışları hızlandı; Artan mitinglerle toplumun her kesimine verilen sözler yükselmeye başladı.

Bildiğiniz gibi Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, özellikle gençlere verdiği çeşitli vaatlerle öne çıkan bir aday.

Kılıçdaroğlu, eğitimle ilgili konuşmalarının yanı sıra internette özgürlük olacağını savunarak cumhurbaşkanına hakaret suçunun bile kaldırılması gerektiğini savunuyor.

İnternet söz konusu olduğunda 500 bini aşkın kullanıcısı ile ülkemizde sosyal medyanın en bilinen ve vazgeçilmez sitelerinden biri olan Ekşi Kelamlık geçtiğimiz ay bir erişim sorunuyla karşılaştı.

BTK’nın sorgulama sayfasında sadece “eksisozluk.com Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 21/02/2023 tarih ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı kararı ile erişime kapatılmıştır” ibaresi yer almaktadır.

Sözlüğe erişimin engellenmesinin gerekçesi BTK’dan bir yetkili tarafından ‘Cumhurbaşkanlığı’nın korunması veya milli güvenlik ve kamu düzeni’ olarak açıklandı.

Ekşi Kelamlık “eksozluk2023” adıyla ve yeni kurallarla açılmasına rağmen haftalarca süren uğraşlar ve internetteki tepkiler üzerine şu anda orijinal sitesi açılmadı.

Çoğu kullanıcının VPN üzerinden bağlandığı site, bugün ziyaretçilerini karşılayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun reklamıyla gündeme geldi.

#15MayısGroupAçılış Töreni etiketiyle ve “Bu site 15 Mayıs’ta açılacak” sloganıyla paylaşılan ve tüm arka planı maviye boyayan reklamda Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun da yer aldığı reklamda yer aldı.

Sosyal medyada yankı bulan reklamı nasıl buldunuz? Yorumlara git!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu