Yaşam

Köpeği zehirlendi, tepkisini afişle gösterdi: ‘Benden ne istediniz?’

Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Emcelli Mahallesi’nde ikamet etmektedir. Süleyman Hasırcı, 53,2 yıl önce evlerinin önüne gelen iki kişi sokak köpeği ilgilenmeye başladı. İki sokak köpeğiyle arkadaş olan Hasırcı, evine her gelişinde en yakın iki arkadaşı tarafından karşılanırken, köpeklerinden biri zehirlenerek ölünce büyük bir acı yaşadı.

Köpeklerinin hiçbir zaman kimseye saldırmadığını belirten Süleyman Hasırcı, şunları söyledi: “İki yıl önce iki dost sokak köpeği evimin önüne geldi. Onlara ekmek su verdim. Alıştılar, artıklarını verdim. Şimdiye kadar kimseye saldırmadılar. Öğrencilere bile saldırmadılar. Bir süre sonra belediye şikayet etti, muhtara gittim, “İzin istedim ve diğer arazime iki sokak köpeği için kapalı barınak yapacağımı söyledim. Olumlu yanıt verdi. Ortadan kısa bir süre sonra dost köpeklerimden biri zehirlendi ve öldü. Canlılar olarak hepimizin bu dünyada yaşama hakkı var. Tıpkı insanlar gibi, tüm canlıların birebir yaşama hakkı vardır.”dedi.

Hasırcı, 2 yıldır gözetlediği sokak köpeklerinden birinin zehirlenerek ölmesinden duyduğu üzüntüyü köpeklerin fotoğraflarının yer aldığı bir afişle dile getirdi. Kümes önüne yaptığı afişi evinin önüne astı, ‘Benden ne istedin?‘ o yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu