Ekonomi

KTO Kayseri Ticari Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) işsiz üyeleri için kurduğu SS Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Genel Kurulu, üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Seçimli genel kurulda güvenini tazeleyen Başkan Ömer Gülsoy, Kayseri’ye yakışır bir proje ortaya çıkaracaklarını belirterek, mera alanında çıkarılan yerin tapusunu önümüzdeki ay alacaklarının haberini verdi.

SS Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Genel Kurul üyelerinin yoğun katılımıyla M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçimli genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. İbrahim Yılmaz’ın başkanlığındaki genel kurulda gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda söz alan Kooperatif Lideri Ömer Gülsoy, “İlimizin marka değerini yükseltecek, üyelerimize, şehrimize, ülkemize faydalı, ekonomiye katkı sağlayacak bir proje oluşturmak için çalışıyoruz. Kayseri’ye yakışır bir proje için çalışıyoruz” diyerek başladı.

Kooperatif üyelerine kaydırakla arsa hakkında da bilgi veren Önder Gülsoy, “Kocasinan İlçesi Buğdaylı Mahallesi’nde, şehir merkezine 14 kilometre, havaalanına 7 kilometre uzaklıkta toplam 1 milyon 800 bin metrekare büyüklüğe sahip. Toplam büyüklüğün yüzde 86,5 gibi çok büyük bir oranı kamu mülkiyetinde. Bu alan Eski Sanayi Bölgesi’nin 4,2 katı, Yeni Sanayi Bölgesi’nin 2,2 katı, Yeni Sanayi Bölgesi’nin 2,2 katı büyüklüğünde. Yeni Organize Sanayi Bölgesi, Doğu Sanayi Bölgesinin 7 katı.Paylaşımlı alan dağıtım, nazım imar planı, taslak planlar ve alternatif cephe çalışmalarının üyelerle açılması için uzun çalışmalarımız sonucunda 19 kurumun onayını almayı başardığımızı söyleyen Başkan Gülsoy, “İmar planlarını Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’ne 2 yıllık bir sürede onaylattık. Başkan Gülsoy ise Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım Müdürü Mustafa Şahin ve kurum yöneticilerine kooperatife katkılarından dolayı teşekkür etti.

Her derde deva olan, desteğini esirgemeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmada, “Burayı kooperatifimize kazandırıp mera alanından kaldırdığı için, gururumuz, gururumuz, büyüğümüz, şehrimizin büyük değeri ve markası sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.” Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Faaliyet Raporları okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurul’a tek liste ile giren ve tüm oyları alarak Başkan seçilen Ömer Gülsoy, toplantı sonunda tüm üyelere güven ve güvenlerinden dolayı teşekkür etti. – KAYSERİ

ardanucajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu