Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çadır dersliklerde incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çadır dersliklerde incelemelerde bulundu.

ADIYAMAN – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremin meydana geldiği Adıyaman’da çadır dersliklerde incelemelerde bulundu.

Adıyaman Beşpınar Kültür Eğitim ve Sosyal Destek Kampı’nda kurduğu çadırlarda yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “6 Şubat itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı olarak bir eğitimi hızlı bir şekilde hayata geçirmek için yoğun çaba 10 ilde kademeli olarak eğitimi normalleştirdik.Önce 1 Mart’ta Kilis, Gaziantep, Diyarbakır’da, ardından 13 Mart’ta Osmaniye ve Adana’da, kalan diğer illerde eğitim-öğretime başladık. 27 Mart. Böylece 27 Mart itibarıyla 81 ilimizde eğitim ve öğretime devam ettik.

Özellikle LGS ve YKS sınavlarına girecek öğrencilerimizin çadırlarda, konteynerlerde, prefabrik okullarda ve gerekirse sağlam binalarda hazırlanmasına destek vermeye devam ediyoruz. İlk günden itibaren binden fazla talep noktasında öğrencilerimize destek ve eğitim kursları bazında destek oluyoruz. Bu anlamda bugün Adıyaman’ın Beşpınar bölgesindeki eğitim kampüsünü ziyaret ettik. Gerçekten LGS’ye hazırlık kursları var, YKS’ye hazırlık kursları var. Sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunma fırsatı da var. Öğretmenlerin barınması için tesisler de bulunmaktadır. Valimize ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğitim alanında çok önemli bir iş birliği var. Bu süreçte bunu görmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, açıklamalarının ardından öğretmenlerle iftar yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu