Haber

Ronaldo’dan hocasına: Saygı duymuyorum, adını bile duymadım…

Manchester United’lı futbolcu Cristiano Ronaldo, kulüp yönetimiyle yaşadığı ve sezona damga vuran sorunlara dair sert açıklamalarda bulundu.

‘TEN HAG’A SAYGI DUYMUYORUM’

Yayıncı Piers Morgan’a röportaj veren Ronaldo, Manchester United teknik yöneticisi Erik deri Hag’a saygı duymadığını söyledi. Hollandalı teknik adamın sezon başında kendisini takımdan göndermeye zorladığını belirten Ronaldo, “Erik ten Hag’a saygı duymuyorum çünkü bana saygı göstermiyor. Bana saygın yoksa, ben de sana asla saygı göstermem” dedi.

Kulüpte sportif direktörlük görevinde bulunan Ralf Rangnick’i de eleştiren Ronaldo, “Teknik direktör değilsen neden Manchester United’ın başına geçiyorsun? Daha önce adını bile duymamıştım” diye konuştu.

‘FERGUSON’DAN BERİ İLERLEME YOK’

37 yaşındaki futbolcu “Manchester United beni ayrılmaya zorladı. Yalnızca menajer değil, kulübün içindeki üst seviye yönetici düzeyindeki iki üç kişi daha. Dürüst olmak gerekirse, bunu söylememeliyim. Fakat umurumda değil, beşerler gerçeği dinlemeli. Evet, ihanete uğramış hissettim. Yalnızca bu yıl değil, geçen dönem da birtakım insanların beni burada istemediğini biliyorum” dedi ve kulübün son durumunu kıymetlendirdi.

Takımda gelişim yaşanmadığını söz eden Ronaldo şöyle devam etti:

“Kalbimi takip ettim. Ferguson bana ‘Manchester City’ye gelmen imkansız’ dedi. ‘Tamam patron’ dedim. Sir Alex ayrıldığından beri kulüpte hiçbir gelişme görmedim. Hiçbir şey değişmemiş. Havuz, jakuzi spor salonu… İlerleme sıfır, her şey olduğu gibi duruyor. Ferguson kulübün hak ettiği yolda olmadığını herkesten iyi biliyor. Bunu görmeyen insanlar, görmek istemedikleri için körler.”

Eski grup arkadaşı Wayne Rooney hakkında da konuşan Ronaldo “Wayne Rooney’nin neden beni sürekli kötü şekilde eleştirdiğini bilmiyorum. O emekli olmasına rağmen ben en üst seviyede oynamaya devam ediyorum. Belki de bu yüzdendir. Ondan daha iyi göründüğümü ise söylemeyeceğim” sözlerini kullandı.

Ronaldo taraftara şöyle seslendi: “Taraftarların gerçeği bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüp için en güzelini istiyorum. Bu yüzden Manchester United’a geldim. Ancak City, Liverpool ve hatta artık Arsenal üzere en üst düzeye çıkmamıza mahzur olan şeyler var. Picasso’nun dediği üzere, onu tekrar inşa etmek için evvel yok etmelisin. Ve buna benimle başlayacaklarsa, benim için sorun değil. Manchester United’ı seviyorum, taraftarları seviyorum. Onlar her vakit benim yanımdalar. Fakat şayet bunu farklı yapmak istiyorlarsa… Pek çok şeyi değiştirmek zorundalar.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu