Yaşam

Silivri Belediyesi’nden Kadınlara Bursa Turu

Silivri Belediyesi Ramazan ayı boyunca kadınlara yönelik Bursa Kültür Gezisi etkinliği düzenliyor. 8 Nisan 2023 Cumartesi ve 9 Nisan 2023 Pazar günleri gerçekleştirilecek etkinlikte Bursa’nın tarihi, kültürel ve dini yapıları ziyaret edilecek, kadınlara özel iftar programı düzenlenecek.

Silivri Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da kadınlara yönelik kültür gezileri düzenliyor. 8 Nisan 2023 Cumartesi ve 9 Nisan 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikte Bursa’nın tarihi, kültürel ve dini yapıları; Ulu Cami, Osman Gazi ve Organ Gazi türbeleri, Yeşil Türbe, Tophane Saat Kulesi, Buyruk Sultan Cami, Muradiye Külliyesi, Kozahan ve Şehzade Mustafa Türbesi ziyaret edilecek. Silivri Merkez VEGA AVM’den saat 09:00’da kalkan araçlarla Bursa’ya gidecek olan Silivrili kadınlara lisanslı rehberler eşlik edecek. Ziyaret kapsamında Bursa’da belirlenen bölgede kadınlar iftarlarını her zaman bir arada yapacak. Daha sonra kılınacak teravih namazının ardından Silivri’ye dönüyoruz. Bursa Kültür Gezisi etkinliğine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da eşlik etmesi bekleniyor.

BURSA KÜLTÜR GEZİSİ KATILIM ŞARTLARI:

1) Başvurular Kültür Merkezi’nden şahsen yapılacaktır.

2) Bursa Kültür Gezisine sadece bayanlar katılabilecektir.

3) Geziye katılabilmek için Silivri ilçesinde ikamet etmek zorunludur.

4) Nüfus cüzdanında TC kimlik numarası olmayanlar gezi kaydı yaptıramazlar.

5) 0-10 yaş arası çocuklar geziye kabul edilmeyecektir. 11-18 yaş arası (2011 doğumlu ve öncesi) çocuklara ebeveynlerinden en az birinin eşlik etmesi gerekmektedir.

6) Başvurular öncelik sırasına göre değerlendirilecektir.

7) Adaylara seyahat tarihinden bir (1) gün önce hatırlatma yazısı gönderilecektir.

8) Katılımcıların programda belirtilen saatte buluşma yerinde olmaları gerekmektedir. Geç kalan katılımcıdan Silivri Belediyesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

9) Hava şartları göz önüne alınarak yağmurluk, şapka ve şemsiye getirilmesi tavsiye edilir.

10) Ulaşım karayolu ile yapılacağından hareket hastalığına karşı önlem alınması tavsiye edilir.

11) Yolculuk sırasında kişisel eşyalar araca veya emanetçiye teslim edilmemelidir. Olası kayıplardan veya çalışma koşullarından Silivri Belediyesi sorumlu değildir.

12) Katılımcıların herhangi bir hastalığı olması halinde seyahat esnasında oluşabilecek sağlık sorunlarından Silivri Belediyesi sorumlu değildir.

13) Güzergah Silivri Belediyesi tarafından yapılır. Taleplere bağlı olarak program değiştirilmeyecektir.

14) Güzergâha bağlı olarak, bazı bölgelere otobüslerle ulaşım sağlanamayabilir. Bu gibi durumlarda, misyoner rehberinin rehberliğinde hareket edilecektir.

15) Silivri Belediyesi, olumsuz hava ve yol koşullarında programında değişiklik yapabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu