Haber

‘TOKİ Tuzla Konutları’ sorununu Murat Kurum devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Tuzla’da Tuzla TOKİ Konutları hak sahipleriyle buluştu. Kuruma Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve TOKİ yetkilileri eşlik etti.

Toplantının açılışında konuşan Murat Kurum, şu ana kadar verdiği tüm sözleri tuttuğunu vurgulayarak, “Sorunlarınızı, taleplerinizi, taleplerinizi dinlemek ve çözüm bulmak için buradayım.” söz konusu.

Kurum, toplantıda vatandaşlara tek tek söz hakkı tanıdı ve onları dinledi. Hak sahipleri sabit fiyat üzerinden indirim ve taksit talebinde bulundu. TOKİ yetkilileri, sabit taksitlerin TOKİ’yi değil bankaları ilgilendirdiğini, mevzuatın TOKİ’ye bu konuda yetki vermediğini hatırlattı. Vatandaşlara “Seninleyim” Mesajı veren kurum, süreci kendileri adına takip edeceğini söyledi. TOKİ’nin önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Sosyal medyada yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Yakup Tekin de toplantıda yer aldı: Ben ona inanıyorum, arkasındayız.

Toplantıya sosyal medyadaki açıklamalarıyla gündeme gelen Tuzla TOKİ Konutları faydalanıcılarından Yakup Tekin de katıldı. Kurum, Yakup Tekin’i dinliyor. “Bugün sizin dualarınız ve teşekkürleriniz olmadan buradan ayrılmayacağım.”söz konusu.

“ALLAH KURUMUNUZU KORUSUN”

Bunun üzerine daha önce kullandığı ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olamazsınız’ dedi. Açıklamalarını hatırlatan Tekin, bu sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirtti.
Tekin, Murat Kurum’a, “Algı yaratmaya çalışanların arasında değiliz. Geldiğiniz ve bize bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi. söz konusu. Toplantının ardından Murat Kurum ve Yakup Tekin birbirlerine sarılarak vedalaştı. Daha sonra Kurum ve Tekin hatıra fotoğrafı çektirdi. Tekin, toplantı sonunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Muazzam bir toplantıydı. Murat Kurum gelip bizi dinledi, Allah razı olsun. Bugün buradan mutlu ayrılıyorum. “Ona inanıyorum, arkasındayız.”dedi.

Kamerasını Kapattığını Söyleyen Hak Sahibiyle Sürpriz Buluşma
Toplantıya katılan isimlerden biri de faydalanıcılardan Görkem Yavuz’du.
Toplantıda Kurum, sosyal medyada “kamerasının kapalı olduğu” iddialarıyla gündeme gelen Yavuz’la tanışınca şaşkınlığını gizleyemedi. Murat Kurum, “Sen miydin?” Yavuz’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yavuz, sosyal medyaya yansıdı “Murat Kurum görüntü çeken kamerayı kapattı” haberiyle ilgili olarak, “Arkadaşlarım da duysun diye çekim yapıyordum.” “Sayın Bakan, çekime gerek yok, yine de burada söyleyeceğim.”Dedi ve sonra buluşmaya devam ettiler.

Görüntünün 2020 yılına ait olduğunu belirten Yavuz, TOKİ Tuzla Konutları ile ilgili duyarlılığından dolayı Murat Kurum’a teşekkür etti. Yavuz, Kurum’la fotoğraf çektirdikten sonra salondan ayrıldı.

CHP’Lİ İSMAİL SAYMAZ: KURUMUN AJANSI ‘MADEN DENETİMİ YAPIYOR’

CHP’li olduğu bilinen İsmail Saymaz, Kurum’un seçim kampanyalarındaki davranışları ve kamuoyuna müdahalesi hakkında: “Ajansı kim olursa olsun, Murat Kurum’un gideceği yerleri önceden mayın ve bomba açısından kontrol ediyorlar.’ Soru olmasın’, ‘Protesto olmasın’ Ah Murat Kurum, “Başını belaya sokacak bir açıklama yapmasın diye süreci büyük bir kontrollü yürütüyorlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu