Ekonomi

Trendyol’un Yılın İlk 6 Ayı Araştırmasına Göre En Çok Sipariş Edilen Yemek Lahmacun

E-ticaret platformu Trendyol, gıda ve fast market uygulamaları için yılın ilk 6 ayına ait verileri açıkladı. Edinilen bilgiye göre yılın ilk 6 ayında en çok sipariş edilen yemek lahmacun oldu. Pazar tarafında ise en çok sebze ve meyve tercih edildi ve siparişler en çok 17:00-19:00 saatleri arasında verildi.

E-ticaret platformu Trendyol, Trendyol Yemek ve Trendyol Süratlı Market uygulamaları için yılın ilk 6 ayına ait verileri açıkladı. Edinilen bilgiye göre geçen yıl olduğu gibi yılın ilk 6 ayında da en çok sipariş edilen lezzet lahmacun oldu. Lahmacunu Adana dürümü, tavuk döner, çiğ köfte dürümü ve pizza izledi. 3 büyük il dışındaki 81 ilin tamamında en çok sipariş veren iller sırasıyla Bursa, Kocaeli, Antalya, Eskişehir ve Mersin oldu. Yemeklerle birlikte sırasıyla en çok ayran, gazlı içecekler, su ve buzlu çay tercih edildi.

TATLI OLARAK WAFFLE VE PROFITEROL 1. Sırada

İstanbul’da en çok sipariş veren Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Sarıyer, Kadıköy ve Üsküdar’ın favorileri lahmacun ve ayran ikilisi oldu. Waffle, profiterol, fıstıklı ekler, kazan ve soğuk baklava yılın ilk yarısında tatlı yemek isteyenlerin tercihi oldu.

Kahvaltılarda en çok tercih edilen ürünler simit, kaşar böreği, kahvaltı tabağı, patatesli gözleme ve çikolatalı baget olurken, en çok sipariş edilen çorbalar ise mercimek, ezogelin, tavuk suyu, yayla ve paça oldu. Kullanıcılar en çok ekmeğin ortasında kızarmış hamsi, balık çorbası, hamsi, ekmeğin ortasında ızgara levrek ve uskumru sipariş ettiler.

ÇOĞU SİPARİŞ 17:00-19:00 ORTALARINDA YAPILIR

Yılın ilk yarısındaki bilgilere göre market, kasap, manav ve petshoplardan 4 bin 400 sipariş, su siparişi için 50 satıcı ve 7 bini aşkın noktadan gelen Trendyol Süratlı Market uygulamasında kullanıcılar en çok siparişlerini veriyor. 17:00-19:00 ortasında. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Adana ve Eskişehir en çok sipariş alınan iller arasında yer aldı.

İlk 6 ayda en çok sipariş edilen ürünler sebze, meyve, çikolata, bisküvi, kraker, süt ve cips olurken, en çok tercih edilen atıştırmalıklar ise bisküvi, kraker, ayçekirdeği, cips ve gofret oldu. Kahvaltıda en çok salam, peynir, sürülebilir çikolata ve yumurta sipariş edilirken, hafta sonu sebze ve meyveden sonra yine çikolata, bisküvi, kraker, süt ve cips tercih edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu