Haber

Türk hekimler “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesine girdi

Pankreas, karaciğer ve safra yolu cerrahisi alanında çalışan Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Kolu Üyesi Prof. Dr. Güralp Onur Ceyhan ve Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mert Erkan, “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yüzde 2’lik dilimde yer aldı.

Acıbadem Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Hollanda merkezli bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda çalışma yapan şirket Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesi yayınlandı.

Nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı mecmuaların tesiri, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı mecmuanın tesiri üzere milletlerarası ölçütler kullanılarak hazırlanan liste, bilim dünyasında saygın bir yayın olarak kabul ediliyor.

Dünyada yüz binlerce bilim beşerinin çalışmalarının değerlendirildiği araştırma sonucunda Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Kısmı Üyesi Prof. Dr. Güralp Onur Ceyhan ve Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mert Erkan, 2021 yılının “Dünyanın en etkili bilim insanları” kategorisinde yüzde 2’lik dilimde yer aldı.

Bilimsel çalışmalarıyla bu listeye giren Prof. Dr. Ceyhan ve Prof. Dr. Erkan, pankreas, karaciğer ve safra yolu hastalıklarının teşhis ve tedavisini kapsayan “hepatopankreatobiliyer cerrahi” alanında çalışmalarını sürdürüyor ve birebir vakitte Acıbadem Sıhhat Kümesi Hastanelerinde hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu