Ekonomi

Ağrı’da Kilit Parke Bordür Taşı Fabrikası Üretime Başladı

Ağrı’da İl Özel İdaresi tarafından kırsal alanların altyapısını iyileştirmek ve modernize etmek amacıyla inşa ettiği Kilit Parke Bordür Taşı Fabrikasında üretime başlandı.

İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre 22 bin metrekare alan üzerinde 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip fabrikada yılda 1 milyon metrekare parke üretilecek. metrekare.

Bölgenin en büyük fabrikalarından biri olan ve 3 üretim hattına sahip olan tesiste, bims briket, beton briket ve kısmi hazır beton üretiminin yanı sıra parke ve bordür taşı üretimi de yapılabilecek.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, tesiste üretilen taşlar ile altyapı işlerinin en büyük gider kalemlerinden olan kilit kaldırım ve bordür taşlarında maliyeti düşüreceklerini ve önemli ölçüde tasarruf sağlayacaklarını belirtti.

Tüm köylerin parke ihtiyacını karşılayacaklarını ifade eden Tenekeci, tesisi kırsal kesimlerin altyapısını düzeltmek ve daha modern hale getirmek amacıyla kurduklarını söyledi.

“Şehir merkezindeki köylerimizin, ilçelerimizdeki köylerimizin parke ihtiyacını karşılayacağız. Alt yapı çalışmalarımızın en büyük gider kalemlerinden biri olan kilit kaldırım ve bordür maliyetimiz önemli ölçüde azalacak. Tesisimiz bir bölgenin en büyük fabrikalarından. Allah’a şükür bitirdik ve makinelerimiz çalışmaya başladı. Şehrimiz için çok büyük bir olay. Ağrı’ya ne değer katıyorsa, İl Özel İdaresinin emeği, alın teri var. İl Özel İdaremizin hizmet çeşitliliği her alanda devam etmektedir. İnşallah daha nitelikli tesislerin kurulması ile Ağrı’mızın her bir köşesinin ihtiyacını karşılamış olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu