Ekonomi

Ankara’da Simit Fiyatı 10 TL Olacak

Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara’da yarından itibaren simidin 10 TL olacağını açıkladı. Delibaş, “Paranın alım durumu kötüye gidiyor. Her gün maliyet hesabı yapmak durumunda kalıyoruz. Ankaralılar olarak hepinizden özür diliyoruz çünkü biz yapmıyoruz, sadece güncelliyoruz.”

Seçimlerin ardından birçok kaleme zam yapılırken, zamların ekmekten sonra en çok yansıdığı ürünlerden biri de simit oldu. Ankara’da daha önce 7 liraya yükselen simidin fiyatı güncellendi.

Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, yarından itibaren Ankara’da simidin 10 TL olacağını açıkladı. Simite son zam 22 Ocak’ta yapıldı ve 7 TL oldu. Delibaş, Başkent’te simidin yarın itibarıyla 7 TL’den satılacağını bildirdi.

Delibaş, artışın ilişkisini şöyle açıkladı:

“Maalesef Ankaralı vatandaşlarımız zam haberiyle karşınızda. 12 Ocak’ta Ankara’da simite 7 TL zam kararı 1 Ağustos prestijiyle Ankara’da 10 TL olacak. Paranın alım durumu kötüye gidiyor her gün maliyet hesabı yapmak zorunda kalıyoruz bugün mazotun litresi 37 lira geçen sene 17 liraya aldığımız mazotu bu sene 37 liraya alıyoruz susam fiyatları yüzde 300 arttı. Un fiyatları yüzde 300 arttı.Kiraları konuşmaya bile gerek yok.Bu meslek yapılamaz hale geldi.Ankaralılar olarak hepinizden özür dileriz çünkü biz yapmıyoruz sadece güncelliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu