Ekonomi

Ebebek halka açılmaya hazırlanıyor

Türkiye’de 62 ilde 208 mağaza ve dijital kanallarla hizmet veren ebebek halka açılmaya hazırlanıyor. Anne-bebek ürünleri perakende sektöründe faaliyet gösteren ebebek, halka arz gelirleri ile hem yurt içi ve yurt dışındaki mağaza sayısını hem de online kanallardaki satışlarını artırmayı hedefliyor.

“Hızla büyümeye devam ediyoruz”

9 Mayıs 2023 tarihinde SPK’ya başvurarak halka arz sürecini başlattıklarını belirten ebebek Küme CEO’su Halil Erdoğmuş, şirketin kuruluşundan bu yana kat ettiği yolculuğu şöyle anlattı:

“2000 yılında temel amacı ailelere rehberlik etmek olan baby.com bilgilendirme sitesini ve Eylül 2001’de anne babaların ve bebeklerin tüm ihtiyaçlarını bulabilecekleri e-ticaret sitesi ebebek.com’u kurduk. Online alışveriş henüz gelişmemişken biz ebebek.com’u açtık. Anne bebek işleri gibi çok hassas ve sınırlı bir alanda online satış yapmaya başladık. Daha sonra velilerimizin beklentileri doğrultusunda e-ticaret ve ardından dünyada ender görülen fiziki mağazacılık (tıkla tuğla) iş modelini seçtik ve hızla mağazacılık sürecine girdik. Türkiye genelinde 62 ilde 208 fiziki mağazaya sahip bir e-ticaret sitesi olarak hızla büyümeye devam ediyoruz.

“Yurt dışında gücümüzü artıracağız”

Halka arz ile ebebek’in gücünü hem yurt içinde hem de yurt dışında daha hızlı artıracağımıza inanıyoruz” dedi. Başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde değerlendirme aşamasında olduğunu ve izahnamenin onaylanma sürecinin tamamlanmadığını belirten Erdoğmuş, yatırımcıların yatırım kararlarını izahnameyi inceleyerek almaları gerektiğini sözlerine ekledi.

akkusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu