Ekonomi

Mastercard, Web3’ün ilk Blockchain tabanlı ödeme kartı için düğmeye bastı

Investing.com – Küresel ödeme devi Mastercard, ilk Blockchain tabanlı ödeme kartını geliştirmek için MetaMask ile iş birliği yapmayı planlıyor. 

Ethereum tabanlı harici kripto cüzdanı sektöründeki lider isim Metamask’ın, Mastercard ile beraber yürüteceği projede tamamen Blockchain alanında çalışacak olan bir ödeme kartı üzerinde çalışıldığı bildiriliyor. Projenin tanıtım dokümanına göre Blockchain ödeme kartı Baanx tarafından verilecek ve kart, Mastercard ağına da entegre edilecek. 

MetaMask ve Mastercard Web3 ödeme çözümü için bir araya geliyor

Aylık bazda aktif 30 milyondan fazla kullanıcısı olan en büyük harici kripto cüzdanı sağlayıcısı MetaMask ve küresel kredi ve banka kartı ağına sahip Mastercard arasındaki potansiyel iş birliği iki sektörü bir araya getirme potansiyeline sahip. 

Coindesk’in bildirimine göre ulaşılan bazı dokümanlarda iki dev tarafından piyasaya sürülmesi planlanan kart, “gerçek anlamda merkezsiz ilk Web3 ödeme çözümü” olarak lanse ediliyor. Kullanıcılar ise bu kartı kullanarak kripto varlıklarını Mastercard’ın geçerli olduğu her yerde ve günlük harcamalarında kullanabilecek.

Son birkaç yıldır Mastercard ve Visa’nın ödeme sistemlerini Blockchain ağına entegre etmek için çeşitli iş birlikleri kurduğu ve faaliyetlerini hızlandırdığı görüldü. Geçen yıl Mastercard, donanım kripto cüzdanı Ledger ve MetaMask ile çalışmaya başladığını duyurdu. Diğer yandan rakibi Visa, sınır ötesi ödemelere aracılık etmek için sabit kripto para birimi USDC ile Solana Blockchain ile çalışacaklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu