Haber

Mersin İsmet İnönü Bulvarı Sıcak Asfalt Çalışması

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol İmalat Bakım Onarım Dairesi ekipleri, Yenişehir ilçesinde İsmet İnönü Bulvarı’nda sıcak asfalt döşeme çalışması gerçekleştirdi. Karayolu köprüsü ile 17. cadde arasında kalan kısımda yürütülen çalışmalarda İsmet İnönü Bulvarı’nın 2 kilometrelik bölümünün deforme olan kısmı yenilendi.

Mersin Vatandaşların daha konforlu ve modern bir ulaşıma sahip olabilmesi için ülke genelinde deforme olan yollar sıcak asfalt kaplamayla yenileniyor. Ana arterler başta olmak üzere birçok cadde ve sokakta yürütülen çalışmalar kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Ekipleri tarafından hasarlı yollar daha konforlu hale getirildi.

Planlanan program dahilinde yol çalışmalarına devam eden ekipler, Yenişehir ilçesi İsmet İnönü Bulvarı’nda sıcak asfalt döşeme çalışması gerçekleştirdi. Karayolu köprüsü ile 17. cadde arasındaki bölümde yürütülen çalışmalarda İsmet İnönü Bulvarı’nın 2 kilometrelik bölümünde deforme olan yol yenilendi. Büyükşehir grupları önce frezeyle tabanı kazıdı, ardından asfalt hazırlama aşamasında 7 bin 900 ton pilentmix (PMT) zemin hazırlığında kullandı. Sıcak asfalt seriminde; Binder ve aşınma seviyesi dahil olmak üzere toplam 8.500 ton sıcak asfalt serim işlemi uygulandı.

YAYALARIN GÜVENLİĞİ İÇİN YAN YOLLAR YENİLENİYOR

Ekipler ayrıca yaya güvenliği için kaldırım çalışması da yürütüyor. Deforme olmuş ve engelli kullanımına uygun olmayan kaldırımlar yenilenerek standartlar yükseltilmektedir. İsmet İnönü Caddesi’nde yürütülen çalışma kapsamında 1000 metrekare kaldırım ve 4 bin 000 metre bordür kullanıldı, deforme olan kaldırımlar kısmen yenilenerek uygun hale getirildi. Son olarak araçların ve yayaların trafik güvenliği için yol çizgileri çizilerek çalışma tamamlandı. Yine aynı bölgede bulvara bağlanan 2894. caddede 1600 metre yol asfaltlanarak yenilendi. Toplam 3 bin 600 metre yol asfaltlanarak yenilendi.

Kaynak: ANKA / Emlak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu