Haber

Muş’ta HDP’ye tepki: Aileler oturma eylemi yaptı

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaptı.

Diyarbakırlı annelerin çocuklarına kavuşma umuduyla başlattığı harekete destek veren aileler, her hafta çarşamba günü eylemlerini sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası önünde toplanan aileler: “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızı ele vereceksiniz”, “Ha HDP, ha PKK”, “Türk-Kürt kardeşler, HDP haindir”, “Vatandaşları dolandıran parti” Millet”, “Anneler direniyor”, “Artık bize yeter”, “Bir düşünün” ve “Yeter, bırakın çocuklarımızı” pankartları açıldı.

Oğlundan 8 yıldır haber alamadığını ifade eden anne Ayten Koçhan, uzun süredir harekete geçtiklerini ve eyleme devam edeceklerini söyledi.

Oğlunu teslim olmaya davet eden Koçhan, “Ersin oğlum dön, doğru yolda değilsin. Analar, babalar yeterince ağladı. Biz hiçbir şey istemiyoruz, biz sadece çocuklarımızın peşindeyiz. Anaların ciğerleri, annelerin ciğerleri.” babalar pişmiştir.” söz konusu.

HDP ve PKK’ya da tepki gösteren Koçhan, onlardan korkmadıklarını, eylemlerine sonuna kadar devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Anne Naciye Sönmez Yıldız, oğlunun 2015 yılında aldatılarak dağa götürüldüğünü söyledi.

Oğlunun teslim olmasını isteyen Yıldız, “Polis, asker, devletimiz sizin için mücadele ediyor. Biz de sizi burada bekliyoruz. Eylemimiz bitmeyecek, siz gelene kadar bu eylemi sürdüreceğiz. Eylemlerimiz” Muş, Van, Hakkari ve Diyarbakır. “Ben oğlumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. Çocuklarımızı kandırıp köle yaptılar. Oğlum dön, devlete teslim ol.” şeklinde konuştu.

Muş Bedensel Engelliler Derneği Lideri Bedri Korkmaz da bu hafta harekete katılarak ailelere takviye verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu