İş

Robot Pinokyo Oyuncularından Yaşasın Cumhuriyet Sergisine Ziyaret

Sanat’ın çocuk oyunu mu? “Robot Pinokyo”oyuncular, Türkiye İş Bankası Müzesiaçıldı “Yaşasın Cumhuriyet! Sergi”ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları vesilesiyle hazırlanan ve başta İş Bankası Müzesi arşivi olmak üzere 2500’den fazla belge, fotoğraf, film ve objenin yer aldığı sergiyi ziyaret eden Robot Pinokyo grubunun tüm oyuncuları Türkiye’nin standı hakkında detaylı bilgi aldı.

Oyuncu Aslı Tandoğan, Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarının ruhunu ve özetini yansıtan stantta dönemin gerçek görüntülerinden, aile fotoğraflarından, gazete arşivlerinden ve Türkiye’nin birçok yerinden edinilen objelerden çok etkilendiklerini belirtti. .

Türkiye İş Bankası Müzesi’nde yıl sonuna kadar açık kalacak olan yaşasın Cumhuriyet Standı, Pazartesi hariç her gün ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Yönetmenliğini Lerzan Pamir’in üstlendiği, senaryosunu Yekta Kopan’ın yazdığı Robot Pinokyo oyununun anlatıcılığını Aslı Tandoğan yaparken, Pinokyo karakterine Anıl Altınöz hayat veriyor. Dönemin son iki maçı 29 Nisan CumartesiVe 30 Nisan Pazar,saat 15.00içinde İş Kuleleri Salonu‘ de sahnelenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-silifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu