Haber

Volkan Demirel: Beni sevmeyebilirsin, Hatay’ı sev

Süper Lig ekiplerinden Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde Hatay’ın Antakya ilçesindeki kulüp tesislerinde açıklamalarda bulundu.

6 Şubat depreminin yıl dönümünde acının hala taze olduğunu belirten Demirel, “Onları her zaman hatırlayacağız ve her zaman bedenlerimizde hissedeceğiz. Bu kulüp ve depremzedeler için elimden geleni yapacağım. Oyun farklı. Bu yıl Hatayspor’un umut sezonu. Benim fikrim bu.” söz konusu.

‘3 PUAN ALMAK HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL’

Demirel, öncelikli amaçlarının depremzedelere yardım etmek olduğunu belirterek, “Çünkü buradaki insanlara yardım etmek istiyorum. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Buradaki insanlar geçmişlerini, geleceklerini, planlarını, ailelerini, çocuklarını kaybetmişler. Biz buradayız.” sadece bu insanlara nasıl yardım edebiliriz diye düşünüyoruz. Onlara nasıl yardımcı olabiliriz?” Gündemde tutabilir miyiz? Bunları düşünüyoruz. Bugün aslında sahaya çıkıp 3 puan almanın hiçbir önemi yok. Bunu anlamanı istiyorum. Bu yıl insanlara umut olduğumuzu düşünüyorum. Bunu gece yürürken gördüm. Depremzedelerin beni gördüklerinde elimi öpmeye çalışmaları, insanlara dokunabildiklerini görmek benim için en önemli şey. “Bu büyük bir başarı” dedi.

‘SİZ BENİ SEVMEYEBİLİRSİNİZ, HATAY’I SEVİN’

Sporseverlere seslenen Demirel, “Beni sevmeyebilirsiniz, yönetimi sevmeyebilirsiniz. Ama Hatay’ı, Hatayspor’u seviyorum. Bu ligde imkansız ihtimallerle mücadele ediyoruz. ‘Hatayspor neden buraya gelmiyor?’ Sakın söyleme. Çünkü koşullar buna uygun değil. Normalde Akhisar’a gidecektik ama size yakın olmak istediğimiz için Mersin’e gittik. En azından buradaki ortamdan uzaklaşmak için maçlarımıza gelin. Lütfen Hatay halkına destek olun. Bizim yaşadıklarımızı yaşamayan bilemez. “Hatayspor’u her zaman birlikte temsil edelim” dedi.

Bir basın mensubunun ‘Heykeliniz dikilmeli’ önerisine yanıt veren Demirel, “Heykele gerek yok. Herkesin yapabileceği bir şey yaptım. Ödül istemiyorum. Tek amacım insanları 90 dakikalığına bu ortamdan uzaklaştırmak. Transfer yapıp yapmayacağımız belli değil. Bazı araştırmalarımız var. Önemli olan kulübü getirdiğimiz ekonomik seviyedir. “Bu kulübün şu anda hiçbir oyuncuya veya bankaya borcu yok” dedi.

(SPOR HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu