Haber

Karatay Belediyesi Osman Benliler İlköğretim Okulu inşaatı tamamlanıyor

Konya merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Nakipoğlu İlçesi’ne kazandırılan ve temmuz ayında temeli atılan 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlköğretim Okulu’nun inşaatında sona gelindi.

Eğitime yaptığı katkılarla son yıllarda derslik ihtiyacının karşılanmasında önemli ilerleme kaydeden Karatay Belediyesi, geçen yıl temmuz ayında temeli atılan 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlköğretim Okulu’nun inşaatını tamamlamak üzere. Hayırsever Osman Benliler’in desteğiyle. 4 bin 222 metrekare inşaat alanı üzerinde yer alan projede 24 derslik, Görsel Sanatlar ve Müzik Atölyeleri, Kütüphane, 2 etkinlik ve oyun odası ile okul öncesi kafeterya yer alıyor. Okulun yakın zamanda tamamlanarak eğitim camiasına kazandırılması hedefleniyor.

“Okul bölgenin derslik ihtiyacına katkı sağlayacak”

Karatay’ın eğitim altyapısına katkı sağlamak için çaba sarf ettiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, şunları söyledi; Karatay Belediyesi Osman Benliler İlköğretim Okulu’nun bölgenin derslik ihtiyacına değerli bir katkı sağlayacağını belirtti. Lider Hasan Kılca, “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerekli uyumu sağlayarak Türkiye’ye örnek olan yatırımları hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda yeni okullar, kütüphaneler, spor tesisleri ile çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine katkı sağlıyoruz. tesisleri ve daha birçok özgün projeyi Karatay’ımıza kazandırdık.Hayırseverimiz Osman Benliler’in de katkıda bulunduğu ilkokulumuzun kaba inşaat işlerini büyük oranda tamamladık.Bölgemizin derslik ihtiyacına önemli katkı sağlayarak, bölgemizin derslik ihtiyacına önemli destek sağlıyoruz. İlçemizde yaptırdığımız tüm okullarımızla eğitim hayatına devam edeceğiz.Okulumuz tamamlandığında geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımız eğitimlerine daha kaliteli ve daha güzel bir yerde devam edecekler.Belediye olarak biziz. Geride bıraktık. 5 yılda Karatay’a birçok okul ve eğitim tesisi kazandırdık. Eğitim tesisleri sağlarken aynı zamanda geleceğimizi de şekillendiriyoruz. Bu bağlamda eğitim hizmetlerinde markalaşmaya ve örnek yatırımlara öncülük ediyoruz. 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlköğretim Okulu da bunlardan biri. “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatlarına katkı sağlayacak tüm hizmetlerde varız” dedi. -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu